Večer matematike

Večer matematike projekt je Hrvatskog matematičkog društva koji se provodi od 2013. godine, a obično je to javni događaj neke obrazovne ustanove koji se sastoji od niza interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava (najčešće) učenika prema matematici. U našoj se školi ovaj javni događaj provodi od 2014. godine.

Ove smo godine imali rekordan broj radionica, čak 29 njih, koje su uglavnom osmislili i vodili naši učenici. Od 1. do 4. razreda ekonomskog smjera, gimnazije i tehničara za razvoj videoigara sudjelovalo je njih čak 66. Bilo je tu raznih zanimljivih radionica od papira i olovke preko fizičkih aktivnosti do primjene tehnologije. Najposjećenija bila je radionica s 3D modeliranjem, gdje su se posjetitelji okušali u izradi modela s 3D olovkom. Popularne su bile i aktivnosti kao što su Tko želi biti milijunaš, Potjera, Escape room i Kahoot kviz. I ostale su radionice bile poprilično posjećene, a posjetitelji su doista uživali u svakoj. Dijelile su se i nagrade najuspješnijima – u obliku slatkiša i pribora za školu. Stotinjak posjetitelja družilo se s nama te večeri.

Nadamo se da ćemo i dogodine imati veliki broj aktivnosti i još više posjetitelja.

Gordana Divić, prof. savjetnik