Izložba u školi

Prije 400 godina rodio se veliki Jean-Baptiste Poquelin, poznatiji kao Molière, koji je prostor slobode pronašao u farsi i komediji, koristeći ih za kritiku društva svojeg vremena, zbog čega je često bio izložen pritiscima i cenzuri. Mnogobrojni programi ovogodišnje Noći knjige bili su organizirani njemu u čast.

U našoj školi učenici 4. g (Ema Cikojević, Lorena Filipović, Dijana Kalanja, Leon Knežević, Ivan Masnica, Ema Sedić, Jana Stanivuković, Lara Šimičić, Lana Veble te Milan Vidaković) i 2. a (Luka Banović, Luka Mudri-Brežni i Matija Nikić) pripremili su prezentacije, umne mape i crteže o piscu i njegovim djelima. Pripremljene radove svojim crtežima upotpunile su učenice 3. e razreda Katarina Kovačević i Anamarija Seljan. Sve što je prethodno izrađeno, učenice 3. e razreda Matea Gregorić i Paula Santo uobličile su u prigodnu izložbu postavljenu u predvorju škole. Aktivnosti obilježavanja ove značajne književne obljetnice  organizirane su i  praćene budnim okom profesorice Danijele Pauković te knjižničarke Gordane Grabovac.

tekst: Gordana Grabovac, dipl. knjiž. savjetnik

foto: Iva Radočaj, 3. e