Zločin i kazna - lektira iz drugog kuta

Da virtualna nastava ima i svojih prednosti, dokazali su učenici 3.g razrednog odjela. Naime, za vrijeme nastave na daljinu oni su svoju kreativnost iskazali vlastitim viđenjem romana Zločin i kazna Fjodora Mihajloviča Dostojevskog na poticaj profesorice Danijele Pauković. Budući da su radovi zaista vrijedni, na manifestaciji Noć knjige 2021. odlučili su pripremiti izložbu. Iskoristili su obljetnicu 200-te godine rođenja i 140-e godine smrti Fjodora Mihajloviča Dostojevskog. Budući da je izložba u školi bila uspješna, djelatnici Gradske knjižnice i čitaonice Ante Jagar poželjeli su je pokazati građanima Novske.

Tako su u Godini čitanja učenici Iva Vidaković i Milan Vidaković (3.g) 10. lipnja 2021. u 18:00 sati održali predavanje o životu i djelu Fjodora Mihajloviča Dostojevskog pod naslovom Zločin i kazna – lektira iz drugog kuta uz izložbu radova, a učenici Lucija Grdur (1.g) i Kruno Movrić (3.e) uprizorili su dijalog iz romana Zločin i kazna. Učenike je pripremala Danijela Pauković, prof. Prema reakcijama publike možemo zaključiti da su predavanje, dramska igra i izložba bili dobro prihvaćeni.

Zahvaljujemo djelatnicima GKČ Ante Jagar Novska i veselimo se daljnjoj budućoj suradnji!

Danijela Pauković, prof. mentor